Blog > Komentarze do wpisu

Wojna domowa czyli ubaw po pachy

Łomamo... ale się porypało...

Jestem sobie na tej swojej emigracji wewnętrznej. Słucham Tindersticks, i gapię się na piękny pejzażyk Iwana Trusza - oryginał, olej na tekturze, który postawiłem na stole obok puszki "Harnasia". Niestety z tej parki tylko piwko jest moją własnością...

Iwan Trusz - Pinie (1938), olej na tekturze, kolekcja prywatna
Od czasu do czasu, jakby z innej czasoprzestrzeni docierają do mnie różne dziwne bodźce...

to jest wojna domowa, to jest wojna o wszystko... nazbyt często charyzmę mają psychopaci... to jest człowiek, który ma doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych, nie ma doświadczenia w byciu ojcem czegokolwiek i czyimkolwiek...

O kurcze... czyżbym się aż tak naprał jednym piwkiem, że takie głosy słyszę? No to nieźle...

Ale nie, to jednak nie piwko. Przedstawiciele tego komitetu, zwanego chyba dla żartu "honorowym" całkiem na trzeźwo gadają o przyjaciołach z TVN, psychopatach i zwierzętach futerkowych.

Jeszcze dwa tygodnie temu z tej samej strony słyszałem, że "chcemy merytorycznej debaty". Czyżby to była ona?

Reżyser "Kanału" ogłosił kolejną wojnę - już nawet nie na górze ale o wszystko... Bartoszewski, aż nazbyt często ale nie wiadomo czemu zwany "profesorem" wciela się w tego Palikota, który umarł wraz Lechem Kaczyńskim...

- Ludzie litości... czy jest na sali jakiś lekarz?
- Bogdan Klich jest psychiatrą - odpowiedział z puszki harnaś


Marszałkowi Komorowskiemu gratuluję nowego szalika...
niedziela, 16 maja 2010, robertlotse

Polecane wpisy

Komentarze
2010/05/16 22:50:15
Nie pij tego więcej!!!
Niegdyś kontemplacja sztuki połączona z alkoholem
prowadziła do ciekawszych wizji, ale to pewnie absynt był ;)))
-
2010/05/17 09:25:37
No widać że Palikot z Bartoszewskim się na role pomieniali :)
-
2010/05/17 15:22:33
pejzażyk- tak,bardzo tak
-
2010/05/17 15:45:44
Ale rano nie było pejzażyka :/
-
dr_ewa999
2010/05/17 20:29:01
Ładne te " Pinie" Trusza :)))
A co do Palikota- nie umarł powrócił ;))) i bardzo mnie to cieszy bo w tej kampanii w PO brakowało kogoś z jajami, a Palikot nadaje się do powiedzenia tego czego nikt inny w PO nie jest w stanie wyartykułować :)) :))
-
dr_ewa999
2010/05/17 20:29:01
Ładne te " Pinie" Trusza :)))
A co do Palikota- nie umarł powrócił ;))) i bardzo mnie to cieszy bo w tej kampanii w PO brakowało kogoś z jajami, a Palikot nadaje się do powiedzenia tego czego nikt inny w PO nie jest w stanie wyartykułować :)) :))
-
robertlotse
2010/05/17 20:32:48
@ Asprocolia - ale ja po prostu i po ludzku lubię. lubię pić i lubię kontemplować. przeglądając poranne gazety zauważyłem, że nie tylko ja słyszałem te głosy, więc napitek jest niewinny ;)

@ Kasjo - niestety foto nie oddaje tego co widać oczyma, niebo nie tak niebieskie, zieleń ma nie ten odcień - ale nie ma też najważniejszej rzeczy - za cholerę nie widać tej wiosennej świetlistości jaką ma oryginał :(

@ Anton - bo pejzażyk miał ciężki poranek, najpierw się musiał sfotografować i zeskanować co nie jest łatwe kiedy ma się hmm... trochę rozkalibrowane przyrządy.

A co do Bartoszewskiego i reszty - ciekaw jestem jaką jeszcze Wunderwaffe szykuje Komorro... podobno Bartoszewski jest kompletnie niesterowalny więc czekam na kolejne 'kwiatki'.
-
Gość: baron.clickhausen, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/17 21:30:22
@ dr.Ewa - Ale co on takiego artykuluje? Malpki? Kupmy Kaczynskiemu lalke? Rozumiem gdyby Palikot robił za Stanczyka w PO, ale to był bardziej Jas Fasola, który był bardziej obrazliwy niż śmieszny. Owszem w kategorii "czarny PR" gość był (jest?) nie do pobicia, ale sam czarny PR nic nie wnosi w kwestiach merytorycznych. Popatrz na komisje Palikota - nawet niezle to zarlo ale jakoś zdechlo.

Rozumiem ze można nadal "zwierzeco" nienawidziec PiSu i spadać w histerie oglaszajac wojnę domowa, ale od nienawiści i nawilywania nikomu się jeszcze nic nigdy nie polepszylo.
-
Gość: Nevermind, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/17 21:51:25
Samouwielbienie i pyszałkowatość tego całego grona wprowadziła mnie w lekkie osłupienie, a potem był już tylko pewien niesmak.
-
Gość: Kasandra, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/18 11:11:22
Nie rozumiem czemu tyle niechęci macie do profesora Bartoszewskiego. Wiek, doświadczenie życiowe i cała jego życiowa droga powiiny chyba spotkać się z odrobiną szacunku. Mówi ostro, bo tak widocznie uważa, nie jest żadnym hipokrytą, jak wielu innych!
-
2010/05/18 13:41:37
Bartoszewski obraża ludzi, no to ciężko żeby go jeszcze lubić, nieprawdaż?
-
hobbitfrodo
2010/05/18 15:39:08
Zgadzam się z Kasandrą, Bartoszewskiemu z racji przeżyć, doświadczenia, wiedzy należy się szacunek, a jeśli sposobem na to jest wyłączenie odbiornika - to ja muszę tak zrobić.
-
2010/05/18 16:56:46
Hobbitfrodo & Kasandra - wiem, że są ludzie ktorzy skłonni są uprawiać hagiografię - zarówno po jednej jak i po drugiej stronie przy okazji ostatnich wydarzeń sporo się ich namnożyło. Szacunek Bartoszewskiemu się należy - jak każdemu.

Ale moim zdaniem nic nie usprawiedliwia jego ostatnich "wycieczek" z użyciem wyłącznie argumentacji "ad personam" - o nekrofilii czy hodowli zwierząt futerkowych. Właśnie z uwagi na wiek i doświadczenie Bartoszewski powinien pokazać coś ponad poziom Kuby Wojewódzkiego czy Majewskiego. Bo jak na razie to gra z nimi na jednych skrzypcach.
-
robertlotse
2010/05/18 21:19:12
Pomijając już Bartoszewskiego - cała ta impreza przypominała jakiś meeting Amwaya - jacy jesteśmy świetni, jacy jesteśmy wspaniali, jakie mamy wspaniałe dokonania i jakiego mamy wspaniałego lidera - w tych kategoriach to nawet było na przyzwoitym poziomie.

Niestety, to nie był meeting Amwaya czy innej Biedronki - to był dość jarmarczny festyn jaki mógł mieć miejsce przy wyborach wójta - nieśmieszne dowcipy, laudacje na cześć kandydata, prezenty "na szczęście" - naciągany nastrój "jak my się tu wszyscy razem bawimy".

Ale do cholery to jest kampania prezydencka, a nie wybory wójta Koziej Wólki. Celebryci z łapanki i znajomi królika nie robią na mnie wrażenia - ja chcę konkretów - chcę się dowiedzieć kto jest w think-tanku Komorowskiego, chcę wiedzieć kto będzie jednym, drugim i dziesiątym ministrem w jego kancelarii, chcę wiedzieć jakie inicjatywy ustawodawcze wniesie na "dzień dobry".

@ Kasandra - co do Bartoszewskiego to zacznijmy od tego, że przestaniemy go tytułować profesorem, bo mu się ten tytuł po prostu nie należy.

Władysław Bartoszewski nie ma polskiego tytułu profesora
eXTReMe Tracker


statystyka